Uttak NM Lag Høst 2018

NMLagH2016Da er siste prøvehelg før NM høyfjell starter med NM Lag torsdag 27.09.18

NPK Avlsrådet har tatt ut følgende lag til lagkonkurransen:

Jutevatnets Birk (NO39700/13) e/f Ivar Ellingsen
Jimsrypas Tia (NO52026/14) e/f Jim Theodorsen
Østagløttens Luba (NO34862/13) e/f Frode Stenerud

Reserve:
Mukampens Ar Ida (NO40794/15) e/f Håvard Rudi / John Arvid Grande

Lagleder:
Ole Ingebrigtsen

(Jutevatnes Prima e/f Ole Frøland var forespurt men hadde ikke anledning til å stille)

Møt opp på oppropet på Hjerkinn Fjellstue kl 08:00 og bli med ut i fjellet og følg denne spennende lagkonkurransen mellom Norges beste fuglehunder.

 

Leder, styre og avlsråd ønsker deltakerne på NM lag lykke til på torsdag! 

 

 

For å komme i betraktning gjelder følgende statutter:

Statutter:

Laget til NM Høyfjell tas ut med bakgrunn av oppnådde poeng i pointercup høyfjell(høst/vinter)
   
•         VK premie samme høst   
•         Tidligere premiert i VK på Kongsvold
•         Høst året før ganget med to   
•         Vinter samme år ganget med en   
•         Høst samme år ganget med tre

Link til PointerCup Høyfjell Høst finner dere HER 

De som tidligere har oppnådd VK premie på Kongsvold har et X bak seg.

 

Uttak NM Lag Høyfjell 2018 oppdatert pr 23.09.18
Hund Eier/fører

Høst 2017

x 2

Vinter 2018

x 1

Høst 2018

x 3

Poeng

Totalt

VK premie

Kongsvold

Jutevatnets Birk (NO39700/13) Ivar Ellingsen 18 6 23 111 X 
Jimsrypas Tia (NO52026/14) Jim Theodorsen 17 11 20 105 X
Jutevatnets Prima (NO39703/13) Ole Frøland 43 0 6 104 X
Ørntuas H Mille (NO44983/11) Stian Henriksen 14 49 6 95  
Ørntuas J Juni (NO44547/15) Rune Hoholm 0 22 24 94  
Østagløttens Luba (NO34862/13) Frode Stenerud 7 23 16 85 X
Mukampens Ar Ida (NO40794/15) Håvard Otto Rudi 6 6 20 78 X
Jimsrypas Kitty (15177/08) Jim Theodorsen 6 34 10 76 X
Ørntuas H Flicka (NO44985/11) Rune Hoholm 15 16 4 58  
Ravnkloas Compis (NO50626/13) Lars Petter Berg 2 5 14 51  
Østagløttens Alba (NO43976/11) Steffen Trones 9 1 9 46  
Huldreveiens Wild Dollar (NO42348/14) Thomas Engh 0 24 6 42  
B-Billie av Vestre Homble (NO46486/14) Svein Stueland 10 0 6 38  
Jutevatnets Katla (NO50435/10) Ståle Lingås 9 3 5 36 X
Prick (NO38639/14) Per Zakariassen 0 0 12 36  
Barentsviddas D Wind Cries Mary (NO52521/11) Geir B Larsen 0 5 10 35  
Gloføklias Teodor (NO38804/15) Øyvind Kvaløy 0 0 10 30 X
Barentsviddas C Vicky (NO50993/11) Ulf Jørgensen 5 8 3 27 X
Ohlsmyrens P Rocket Man (S28786/2009) Eva Solli 6 0 3 21 X
Fjellrypas Lm Allets (NO48095/14) Terje Samuelsen 0 3 5 18  
Jutevatnets Hekla (NO42914/14) Ole Frøland 0 0 6 18 X
Halsenutens Bf Wille (NO41258/15) Sven Tore Kittilsen 0 3 4 15 X
Cashpoints PV II Grattis (NO32420/11) Trond Egil Olsen 0 0 4 12  
Gaularfjellets Bill (NO36170/14) Robert Veseth 0 0 4 12  
Mister Cap (NO38638/14) Philip Geicke 0 3 3 12   
             
             

 

 

Avlsrådet NPK

Våre sponsorer