Pointer til topps i Arctic Cup

13. april 2019
Pointer til topps i Arctic Cup

Vinner av Arctic Cup 2019  Ørntuas L Luminara Unduli og Tommy Samuelsberg   3. premie Arctic Cup Ørntuas L Nova og Geir-Vidar Pettersen   Broren deres Ørntuas L Xzibit til...

Representantskapsmøtet 2019 med dagsorden

13. april 2019
 Representantskapsmøtet 2019 med dagsorden

RS 2019 vil bli avholdt 12.mai på Radisson Blu Hotel, Trondheim Lufthavn.     Dagsorden Styrets årsberetning Årsberetning til AR Resultat 2018 Balanse 2018 Budsjett 2019 Revisors beretning 2018 Forslag fra Avlsrådet...

En hyllest til NM vinner Primus og Kennel Ørntua

10. april 2019
En hyllest til NM vinner Primus og Kennel Ørntua

Kennel Ørntua, NM-vinner Ørntuas I Primus til Frode Aunan og Ørntuas J Juni Jeg er oppfordret av styret i NPK om å skrive noen ord om Kennel Ørntua, NM-vinner Ørntuas...

Vinner av NM Vinter 2019 - Ørntuas I Primus

31. mars 2019
Vinner av NM Vinter 2019 - Ørntuas I Primus

Ørntuas I Primus og Frode Aunan vinner NM vinter 2019

NM Vinter 2019 - Sølv til pointerlaget under NM lag

28. mars 2019
NM Vinter 2019 - Sølv til pointerlaget under NM lag

Sølv til pointerlaget under NM lag torsdag.

NM HØYFJELL HØST 2019

24. januar 2019
NM HØYFJELL HØST 2019

Norsk Pointerklub ønsker velkommen til NM Høyfjell Høst 2019 NM Høyfjell Høst Lag 5. Sept 2019 NM Høyfjell Høst 6. – 8. Sept 2019 UK/AK 7. – 8. Sept 2019

Verving av valpekjøpere

14. november 2018
Verving av valpekjøpere

  Som et ledd i å rekruttere nye medlemmer i NPK har styret vedtatt at nye medlemmer som er vervet av oppdretter får gratis medlemskap i NPK ut det første...

« »

BIM NUCH Barentsviddas Sortebill BIR Dansk Dynasta Elka Foto P.A BergDa var årets nordnorske pointertreff over for denne gang. Som vanlig var den sosiale faktoren høy,og sola som varmet oss hele helga gjorde treffet ekstra hyggelig.

Årets utstilling ble dømt av Aase Jakobsen fra THK. BIR og tispe certet gikk til Dansk Dynasta Elka til Geir Roger Hagenes og BIM ble NUCH Barentsviddas Sortebill til Geir B Larssen/Ingrid Salvesen. Hannhund Certet gikk til Ørntuas G Kauto til Morten Jenssen.

 
VertskapetAlle først må vi rette en stor takk til Solveig og Åge (Basse) Rismo for at vi får komme opp til en så fantastisk plass år etter år å ha våres pointertreff. Her føler vi alle oss like velkommen uavhengig av om vi har vært her før eller ei. 
Og så må vi takke han Per Erling Høvde som år etter år fikser transport til treffets toaletter, og alle de andre gode hjelperne som vi er avhengige av for å få et vellykket treff.
 
ApportkonkurranseLouis_VannapportÅrets apportkonkuranse blei vunnet av Skipsfjordhønas Louis til Per A Berg, på imponerende vis. Senere viste han at pointeren er vel egnet til å apportere både på land og til vanns.

Årets dragrace blei vunnet av Veidefjellets Osta til Svein Myrlund.
 

NaturstiBarn_ValperFor de yngste på treffet hadde vi aktiviteter som natursti hvor Harald Jan Edvinsen m/frue hadde laget ei utfordrende løype med spørsmål, luftgeværskyting og balanseøvelse.

I tillegg hadde Rune Hoholm med seg et helt valpekull som satte småpike hjertene i "brann".

BarnOgHundUrlo_valpDet ble også arrangert  luftgeværskyting for de minste og treffsikkerheten her var imponerende og 100 vannballonger måtte takke for seg. Og selvfølgelig barn og hund. Her var kvaliteten så høy at det bare blei gitt ut røde utstillings sløyfer. Her blei det bare vinnere....Flere nye valpekjøpere hadde funnet veien til treffet og det er ekstra gledelig.

 

GitarkammerateneDR_ValgGitarstrengene fikk godt med juling,og stemmen blei så som så utpå lørdagen etter å ha sunget pointersangen.........Senere på kvelden samlet treffdeltakerne seg for medlemmsmøte.

 

ElitehunderVi hadde i Nord Norge-Nord 11 hunder som fikk sine elitehund diplomer: Pointnics E I Point til Ole Ingebrigtsen, Jippi til Jenny Richardsen, Jimsrypas Kitty og Jimsrypas Jæger til Jim Theodorsen, NUCH Ottorinos Tya til Dag Håvard Hansen, Skipsfjordhøna`s Funny til Wiggo A. Ditlefsen, Henningknausens Tore Hund til Anders Eidissen, Jimsrypas Pia til Halvar Lockertsen, NUCH Barentsviddas Sortebill til Geir B Larsen, Stilladalens Mia til Ronny Bang Amundsen og Rypejægerens Giron til Marit Mortensen.(gratulere alle sammen).
 
Harald Hartvigsen fra Harstad har gitt oss ei rype i porselen som han vant under artic cup i 1997 med sin fantastiske hund Koss. Denne rypa er døpt til Koss pokalen, og deles ut som en vandrepremie til beste pointer under NNM vinter hvert år.
 
Joker til Ronny Hartviksen fikk vandrepokalen for årets beste nordnorske pointer i 2010.
 
AndersWassbergPrisAnders Wassbergs oppdretterpris gikk i år til Geir B Larssen/Ingrid Salvesen med kennel Barentsviddas etter at 5 forskjellige hunder fra kombinasjonen Black Luckys Copiad - Giga fikk 1.pr UK. (gratulere Geir og Ingrid). Og så fikk Tone Kanestrøm Skigudinnens Skades pris som beste kvinnenlige NPK fører på jaktprøve vinteren 2010.

 

HaraldJan70Arne70Harald Jan Edvinsen og Arne Ottem som begge har rundet den magiske alderen 70 år i år og som er trofaste deltakere på treffene fikk begge velfortjent gaver og oppmerksomhet.

Disse to gutta har for oss i nord betydd veldig mye og har på vær sine fronter satt Nord-Norge på "pointerkartet".DR_Ronny_GeirRNy_DRTil slutt vil jeg takke for meg som DR i Nordnorge-nord og ønske Inger-Lill Løkås Pedersen lykke til med vervet som ny DR.

PS! Stor takk til Per Anton Berg som er vår utskremte "papparatsi" på treffet og som har sendt oss "live" bilder.

Mvh Ronny Hartviksen.

(nordnorge- nord)

Instagram (#norskpointerklub ,#norskpointerklubb)

Våre sponsorer

Nyheter fra distriktene

Thumbnail I år som de tidligere årene vil Pointertreffet for distrikt Troms og Finnmark bli avholdt hos Åge og Solvei Rismo ved Rundhaugen i Målselv. Her ser dere hovedpremien i forbindelse med loddsalget på...
Thumbnail Vi er på et normalt nivå med antall premier for distriktet, og vi får premiert hunder i alle klasser. Det er også hyggelig at vi får tre nye hunder som tar steget opp i vinnerklassen.
Ny Elitehund i Agder/Telemark
onsdag 15. mai 2019
Thumbnail Ny NPK Elitehund Rokkomborres B Felix NO 34790/16Født:26.02.16Far :C.I.T N JCH Ohlsmyrens P Respect Mor :NJCH TigHD: A Jaktprøver:1 x1.AKBeste utstillinger: Exc. BK, 1.BKK , CK, Cert , BIM Eier :...
Thumbnail Sommerens store høydepunkt nærmer seg, nemlig Midt-Norsk pointertreff på Hageseter turisthytte på Dovre. Det tradisjonsrike treffet gjennom flere tiår finner sted 21.-23. juni 2019. Dette blir en...
Fellesutstillingen 2019
mandag 13. mai 2019
Thumbnail         Det var en regntung dag under Fellesutstilingen på Motangen, men det hindret ikke deltagerne i å møte opp. Dommer var Jørn Presterudstuen. BIR - Boelsgaard's A Victoria eier Arne Hovde. Excellent CK...
Thumbnail Vi har invitert Katja Petrell tilbake! Hun er daglig leder hos Cooldog Hundemassasje Fysioterapi og Rehabilitering. Sist hun var hos oss ble det masse spørsmål i etterkant og hun kunne holdt på...
Thumbnail Medlemsmøte  Pointerklubben  Buskerud / Vestfold  08.05 Det ble før møte ,sendt ut orientering  til våre medlemmer, om punkter til Norsk Pointerklubbs Representasjonsmøte  i Trondheim  12 Mai 2019. Dette ble...
Thumbnail Det spirer  og gror i rekkene  også  hos oss, og de etablerte  forsetter   UK Her  har   følgende blitt  premiert Huldreveiens  Wild  Unica    (Huldreveiens  Wild Dollar/ San Jacks Snow  Queen  --       Jonas  Rønning 1 x 2...

Generelle nyheter

Thumbnail Her kommer en liten presentasjon av ny styremedlemmer. Lars Petter Berg, styremedlem   65 år, bor i Asker, gift med Liv og har 2 barn. En jente, Cathrine på 45, som er musiker og en gutt, Kjetil på 33, som...
Thumbnail Ny NPK Elitehund Barentsvidda’s E Bianca l'impavido  (NO39698/17)Født: 21.01.17HD: BMor: C.I.B. N FI UCH Barentsvidda's D Wind Cries (NO52521/11) Far: C.I.B. N SE UCH Barentsvidda's C Nansen (NO50991/11) Jaktprøve:1x1.AK3.premie...
Thumbnail Velkommen til distriktskonferanse, medlemsmøte og RS 2019 på Radisson Blu Hotel Trondheim Airport, Værnes Distriktkonferansen lørdag 11. mai fra kl 11:00 til kl 16:45 er forbeholdt...
NPK Avlshunder pr 31.12.18
lørdag 15. juli 2017
Thumbnail NPK har vedtatt i RAS pkt 2.4.2 å etablere en liste over anbefalte individer til bruk i avl, og pr 31.12.18 er det godkjent 23 individer som innehar følgende kriterier: • Dokumenterte...
Thumbnail Informasjon fra NPKs valgkomité 2019 Valgkomiteen har startet sitt arbeid med å finne aktuelle kandidater til de enkelte verv på nasjonalt nivå i NPK.
Thumbnail Det er fremdeles mange som ikke har betalt medlemsavgiften for NPK 2019.  Fakturaen ble sendt på e-post fra NKK i januar.  Dersom man vet medlemsnummeret sitt kan fakturaen betales med kort på "Min...
Thumbnail 28-31.mars er det en 4-dagersprøve i Ukraina for engelske raser.  Påmeldingsskjema finner du her.  For hjelp til overnatting ta kontakt med  Anna Mushenko  mob. phone +380675011513 e-mail: ...
Jakt og skigudinnen Skades pris 2018
tirsdag 15. januar 2019
Thumbnail Jakt og skigudinnen Skades pris 2018 går i 2018 til Gry Bjørge Ho har  6 starter vinter 2018 med Furukollens Colt 11/3-18. NBK Ålen. 2 UK.18/3-18. Romerike FHK Femunden. 1UK.15/4-18. Artic cup Alta 4...

Styre/avlsråd

Thumbnail Rasens populasjon 2018 I 2018 er det registrert 38 norskfødte kull med tilsammen 246 valper, dette gir en gjennomsnittlig kullstørrelse på 6,4.
Referat fra styremøte 05.05.19
mandag 06. mai 2019
Thumbnail Referat fra ekstra ordinært styremøte 05.05.19 finnes her   
NPK søker ny sekretær
mandag 29. april 2019
Thumbnail Ny sekretær for NPK ønskes fra juni måned, da nåværende sekretær ønsker avløsning. Arbeidsoppgavene vil i hovedsak bestå i å være klubbens kontakt mot medlemmene, sekretær for styret og å drifte...
Norsk Derby 2019
onsdag 24. april 2019
Thumbnail Påmeldingsfristen er 1. mai. For å delta må unghunden ha oppnådd 1.UK innen 10. september 2019. Norsk Derby er det mest prestisjetung unghundløpet for stående fuglehunde ri Norge. Årets Derby...
NPK søker redaktør til årboka
tirsdag 23. april 2019
Thumbnail NPK ønsker redaktør for årboken 2019. Dette er en meget interesant jobb. Redaktørjobben utføres i samarbeid med DRene som gjør en stor del av jobben sammen med AR.  Arbeidet med årboken starter som regel...
Lotteri under NM-høyfjell 2019
mandag 22. april 2019
Thumbnail Hei, alle pointervenner, medlemmer og eiere! Fra den 5. - 8. sept. skal NPK arrangere NM høyfjell høst på Hjerkinn. Styret i NPK har bestemt at vi skal ha et hovedlotteriet og trekningen vil være...