Uttak NM Lag Høst 2019

Da er laget som skal representere Norsk Pointerklub på NM Lag Høyfjell 5/9-19 på Kongsvold tatt ut:

NMLagTeodorNO38804/15 Gloføklias Teodor e/f Øyvind Kalvøy (56p)
NMLagSinghaNO46073/11 Eidemlias Singha e/f Bjørnar Eidem (57p)
NMLagTiaNO52026/14 Jimsrypas Tia e/f Jim Theodorsen (79p)

Reserver:
1.res: NO 39699/13 Jutevatnets Gavas e/f Bjørn Smistad (42p)
2.res: NO 56097/15 Troll-leikens Suzi Quatro e/f Odd Løvseth (21p)

Lagleder:
Ulf Jørgensen

NO34862 Østagløttens Luba e/f Frode Stenerud (47p) var i henhold til kriteriene tilbudt plass som 1.reserve, noe han takket nei til.

Lykke til

NPK Avlsrådet

Møt opp på oppropet på Hjerkinn Fjellstue kl 08:00 og bli med ut i fjellet og følg denne spennende lagkonkurransen mellom Norges antatt beste fuglehunder.

Laget er tatt ut etter følgende statutter:

Statutter:

Laget til NM Høyfjell tas ut med bakgrunn av oppnådde poeng i pointercup høyfjell(høst/vinter)
   
•         VK premie samme høst   
•         Tidligere premiert i VK på Kongsvold
•         Høst året før ganget med to   
•         Vinter samme år ganget med en   
•         Høst samme år ganget med tre

Link til PointerCup Høyfjell Høst finner dere HER 

De som tidligere har oppnådd VK premie på Kongsvold har et X bak seg.

 

Uttak NM Lag Høyfjell 2019 oppdatert pr 01.09.19
Hund Eier/fører

Høst 2018

x 2

Vinter 2019

x 1

Høst 2019

x 3

Poeng

Totalt

VK premie

Kongsvold

 Ørntuas J Juni (NO44547/15)  Rune Hoholm 24 31 18 133
 Jimsrypas Tia (NO52026/14)  Jim Theodorsen 20  0 13  79 X
 Eidemlias Singha (NO46073/11)  Bjørnar Eidem  9  0 13  57 X
 Gloføklias Teodor (NO38804/15)  Øyvind Kalvøy 19  0  6 56 X
 Østagløttens Luba (NO34862/13)  Frode Stenerud 16  0  5 47  X 
 Jutevatnets Gavas (NO39699/13)  Bjørn Smistad  3  0 12 42 X
 Ørntuas H Mille (NO44983/11)  Stian Henriksen  6  0 10 42  
 Østagløttens Comba (40272/15)  Christian Narmo  2  3 10 37
 B-Black Boy Av Vestre Homble (NO46481/14)  Johnny F Andersen  0  0 10 30  
 Guido (NO53872/16)  Thomas Ellefsen  0  0 10  30   
 Halsenutens Bf Nipa (NO41264/15)  Olav Shrøder  0  0  9 27  
 Fjellrypas Lm Allets (NO48095/14)  Terje Samuelsen  5  0  5 25  
 Ravnkloas Dart (NO36205/15)  Inger Lill L.Pedersen  0  0  8 24  
 Troll-leikens Suzi Quatro (NO56097/15)  Odd Løvseth  3  0  5 21 X
 Barentsviddas C Vicky (NO50993/11)  Ulf Jørgensen  3  5  3 20 X
 Eidemlias Kein (NO33811/14)  Finn Olav Larssen  0  0  6 18 X
 Rittis-Ti/09 (NO53429/12)  Gunnar Gundersen  0  0  6 18  
 Ravnkloas Crazy (NO50629/13)  Hanne Fevik  0  0  5 15  
 Nyheimguttens Doffen (NO37921/11)  Erik Løkken  0  5  2 11  
             
           
             
             

 

 

Avlsrådet NPK

Våre sponsorer