Høstens resultater Troms og Finnmark

1AKSkog220819

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Med bilde av Sollidalens Gimla e/f Øystein Pedersen, Ravnkloas Dart e/f Inger Lill Løkås Pedersen og Jimsrypas Tia e/f Jim Theodorsen fra høstens storeslem på Skogen (3 x 1pr AK Skog) er det på tide å presentere høstens resulater for distrikt Troms og Finnmark

24.08.19 Melåa Barentsviddas E Little Wing NO39699/17 (Barentsviddas C Nansen/Barentsviddas D Wind Cries Mary) 1ak e/f Geir B Larssen
01.09.19 Varangerprøven Høgdalias FRB Effie NO43137/16(Skipsfjordhønas C Bolt/Borgeflons Jl Raffzeth) 2ak e/f Odd Helge Sukuvara
22.08.19 Strømsbukta Jimsrypas Tia NO52026/14 (Pointnics E I Point/Jimsrypas Kitty) 1ak Skog e/f Jim Theodorsen
24.08.19 Tromsø Jimsrypas Tia NO52026/14 (Pointnics E I Point/Jimsrypas Kitty) 4vk e/f Jim Theodorsen
31.08.19 Senja Jimsrypas Tia NO52026/14 (Pointnics E I Point/Jimsrypas Kitty) 1vk m/Ck e/f Jim Theodorsen
29.09.19 Sennalandet Jutevatnets Noma NO46489/18 (Jutevatnets Vågal/Jutevatnets Prima) 1uk e/f Wenche Aarberg Wara
28.09.19 Sennalandet Karacanis Arctic Arrow NO42172/18 (Grovsmias Kull/Karacanis Hera) 2uk e/f Jan-Hilmar Halvorsen
28.09.19 Sennalandet Kjoslis Petronelle NO38664/18 (Langlandsmoens Black Duo/Ørntuas Ynwa) 3uk e/f Torleif Knudsen
24.08.19 Melåa Pointbar Titan NO48449/16 (Eidemlias Dallas T/Rypejægerens Sassicaia) 1ak e/f Roger Liavik
22.08.19 Strømsbukta Ravnkloas Dart NO36205/15 (Jutevatnets Birk/Pimen's B-Kajsa) 1ak Skog e/f Inger-Lill Løkås Pedersen
01.09.19 Senja Ravnkloas Dart NO36205/15 (Jutevatnets Birk/Pimen's B-Kajsa) 2vk Finale e/f Inger-Lill Løkås Pedersen
22.08.19 Strømsbukta Sollidalens B Gimla NO45961/13 (Metrinelunds Kejser/Ronja) 1ak Skog e/f Øystein Pedersen
25.08.19 Tromsø Sollidalens C Odin NO38719/15 (NJCH Skipsfjordhønas C Bolt/NJCH Sollidalens A Kaia) 1ak e/f Wiggo Ditlefsen
01.09.19 Verdal Sollidalens D Wirri NO37038/18 (Sollidalens C Rs-lexs/Sollidalens B Gimla) 3uk e/f Øystein Pedersen
01.09.19 Varangerprøven Stilladalens C Buddy NO51682/13 (Ohlsmyrens P Respect/Stilladalens Mia) 3ak e/f Tom Roald Kling-Olsen
23.08.19 Hausvik Storskartindens Nelly NO41311/16 (Jutevatnets Gavas/Ørntuas H Mille) 1ak Skog e/f Christian Sletbakk
05.10.19 Vesterålen Storskartindens Nelly NO41311/16 (Jutevatnets Gavas/Ørntuas H Mille) 2vk e/f Christian Sletbakk
31.08.19 Senja Ørntuas H Mille NO44983/11 (Jutevatnets Cox/Ørntuas C Rypa) 1vk m/Ck e/f Lise Nordaas og Stian Henriksen
24.08.19 Tromsø Ørntuas J Juni NO44547/15 (Ohlsmyrens P Rocket Man/Ørntuas I Ibis) 2vk e/f Rune Hoholm
31.08.19 Senja Ørntuas J Juni NO44547/15 (Ohlsmyrens P Rocket Man/Ørntuas I Ibis) 3vk e/f Rune Hoholm
01.09.19 Senja Ørntuas J Juni NO44547/15 (Ohlsmyrens P Rocket Man/Ørntuas I Ibis) 1vk Finale e/f Rune Hoholm

I distriktet er det mange både nye og erfarne prøvedeltakere som har valp/unghund som skal blir svært spennende å følge fremover, og de etablerte VK hundene slutter aldri å imponere. Nå går vi inn i "mørke tiden" her nord og da er det stor motivasjon i de flotte resultatene distriktet har oppnådd. Jakt med måte og tren godt, neste sesong starter allerede i februar.

Mvh

Tone Kanestrøm
DR Troms og Finnmark

 

Våre sponsorer